Prohlédněte si aktuální zimní výprodej. Ve výprodeji posledních kusů čeká ten správný kousek v extra slevě možná právě na tebe.

Jak vybrat kolečkové inline brusle: Tyto rady vám usnadní výběr

inline bruslení
Vlna zmena pozadia

Inline bruslení představuje příjemný druh rekreace a sportovní aktivity. Tento sport je oblíben jak u dětí, tak i dospělých. Jako při všech sportovních aktivitách, nákup správného produktu má velký vliv na váš zážitek z aktivity.

Kolečkové brusle se dodávají v různých typech a měli byste si vybrat model, který vyhovuje vašemu stylu a potřebám. Jak si správně vybrat inline brusle? Přečtěte si náš návod spolu s tipy na konkrétní modely, které se vyplatí.

Jak vybrat kolečkové brusle?

Zvažte, kde je budete využívat

Vyberte si typ inline bruslí, které vyhovují vašim potřebám a požadavkům. Nejběžnější typy inline bruslí jsou fitness rekreační brusle, freestylové brusle nebo hokejové inline brusle, přičemž každý styl poskytuje nejlepší výkon pro konkrétní typ bruslení.

Fitness kolečkové brusle jsou nejběžnějšími, které naleznete. Většinou mají čtyři kolečka a vzadu je gumová brzda na brusle. Jsou vhodnou volbou pro začátečníky nebo rekreační sportovce.

Freestyle brusle jsou primárně určeny na triky a skoky. Vlastnosti, podle kterých poznáte tento druh, jsou tuhý skelet, krátký a pevný rám a menší kolečka.

Hokejové inline brusle mají čtyři malá kolečka a nemají brzdu. Obvykle jsou těžší než standardní brusle a vyrobeny z velmi pevného materiálu. Lze je použít pro rekreační bruslení, ale kvůli vyšší hmotnosti a obvykle vyšší ceně se nejčastěji používají pro pouliční hokej.

Kolečkové brusle podle zkušeností a věku

Pokud s bruslením teprve začínáte, nebo jste jen příležitostným milovníkem této činnosti, měly by vám plně stačit brusle o průměru 80 mm.

V případě, že je vaše bruslení na pokročilejší úrovni, měli byste sáhnout po bruslích o průměru minimálně 84 mm.
Na trhu naleznete množství dámských kolečkových bruslí i pánských kolečkových bruslí, každé s jinými průměry a vlastnostmi. Prohlédněte si pár horkých tipů z naší nabídky.

Tipy na dámské kolečkové brusle

Dámské kolečkové brusle Spokey PRETO

Tyto kolečkové brusle si oblíbí začátečnice, ale také zkušené bruslařky. Brusle mají speciální anatomickou vložku, která zachovává nejvyšší komfort pro chodidla.

Ložiska bruslí ABEC7 Carbon jsou z uhlíkové oceli a určují plynulost točení koleček a dosaženou rychlost. Průměr koleček je 84 mm a jsou vyrobeny z odolného polyuretanu o tvrdosti 82A, který je optimální pro rekreační jízdu.

dámské kolečkové brusle
Dámské kolečkové brusle Spokey

Dámské kolečkové brusle Rollerblade Sirio 90W

Jedná se o inline brusle vhodné pro středně pokročilé bruslařky, kterým záleží na kvalitě a pohodlí. Brusle zajišťují stabilní konstrukci společně s polstrovanou vnitřní botou a funkčním, prodyšným síťovaným materiálem.

Hliníkový rám Twinblade zajišťuje lepší výkon, efektivnější přenos síly a delší životnost. Výkonná kolečka Rollerblade mají průměr 90 mm, měkkost koleček je 84A a ložiska nabízejí SG7 pro vyšší rychlost a delší životnost.

Tipy na pánské kolečkové brusle

Pánské kolečkové brusle Rollerblade Sirio 80

Rollerblade Sirio 80 jsou skvělým modelem pro začínající a rekreační bruslaře, kteří hledají kvalitní a pevné brusle. Pohodlné nošení a vynikající boční oporu zajišťuje stabilní konstrukce společně s polstrovanou vnitřní botou a funkčním, prodyšným síťovaným materiálem.

Hliníkový rám Twinblade zajišťuje lepší výkon, efektivnější přenos síly a delší životnost. Brusle disponují výkonnými kolečky Rollerblade 80 mm, která mají měkkost 82A. Ložiska bruslí SG5 nabízí menší opotřebování a mírnou rychlost. Brusle lze rozšířit na průměr 84 mm pro vyšší rychlost.

pánské kolečkové brusle
Pánské kolečkové brusle Sirio

Pánské kolečkové brusle Spokey PRETO

Kolečkové brusle Spokey PRETO jsou připraveny pro začátečníky i zkušené bruslaře. Brusle mají speciální anatomickou vložku, která zachovává nejvyšší komfort pro chodidla.

Ložiska z uhlíkové oceli určují plynulost točení koleček a dosaženou rychlost. Kolečka o velikosti 84 mm jsou vyrobena z odolného polyuretanu (PU) o tvrdosti 82A. Díky kvalitním ložiskům je jejich pohyb plynulý.

Jak vybrat dětské kolečkové brusle

Dětské a juniorské kolečkové brusle se částečně liší od dámských nebo pánských modelů. Při výběru kolečkových bruslí pro děti se proto zaměřte na tyto oblasti:

Nastavitelný podvozek

Jelikož děti neustále rostou, je potřeba vybrat brusle s nastavitelným podvozkem, který můžete upravit v některých případech až o 6 čísel. Takové brusle vašim dětem vydrží déle a budou vyrůstat společně s nimi.

Menší průměr koleček

Dětské kolečkové brusle by měly mít menší kolečka než dámské nebo pánské kolečkové brusle. Vyberte takové, které mají průměr od 72 do 76 mm.

Měkčí kolečka

U dětí také sáhněte po měkčích kolečkách, která tlumí vibrace a dopady. To jim zaručí klidnější a bezpečnější jízdu, díky které si bruslařské začátky hravě oblíbí.

Nižší třída ložisek

Ložiska by stejně jako v případě koleček měla být menší. Vybírejte mezi ložisky ABEC 3, 5 nebo 7, která jsou pro děti bezpečná i pohodlná zároveň.

Tipy na dětské kolečkové brusle

Dětské kolečkové brusle Spokey Freespo Kids

Brusle jsou nejlepší volbou pro výuku, ale také zdokonalování jízdy na bruslích. Konstrukce bruslí umožňuje přesné manévrování a zatáčení během jízdy a zároveň snižuje riziko zranění, neboť těsně obepíná nohu a zabraňuje pohybům chodidla. Samozřejmostí je regulace velikosti, což je vynikající řešení pro ty, kteří stále rostou, i pro ty, kteří mají velikost „na rozhraní“.

Brusle mají snížené těžiště, což poskytuje větší stabilitu a kontrolu bruslí. Podvozek bruslí je vyroben z eloxovaného hliníku, který zvyšuje odolnost vůči mechanickému poškození, korozi nebo vlivům počasí. Kolečka jsou vyrobena z odolného PU o tvrdosti 85A a jsou tak optimální pro rekreační jízdu. Ložiska ABEC7 Carbon poskytují dlouhou životnost a vysokou rychlost.

 dětské brusle
Dětské kolečkové brusle Spokey

Dětské kolečkové brusle Spokey HASBRO CANDY PK

Hasbro Candy brusle jsou vhodné pro děti o váze do 60 kg. Díky možnosti regulace tyto brusle rostou zároveň s nohou dítěte. Trojitý systém zapínání: šňůrky, suchý zip a dvojitá spona zaručují nejen optimální přizpůsobení se nohám, ale především nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Brusle disponují hliníkovým podvozkem, který zaručuje dlouhou životnost. Kolečka jsou vyrobena z odolného PU s tvrdostí 82A, který je optimální pro rekreační jízdu. Ložiska ABEC7 Carbon poskytují dlouhou životnost a vysokou rychlost.

Nezapomeňte na chrániče na kolečkové brusle

Při výběru kvalitních kolečkových bruslí nezapomeňte ani na vybavení, které vám při sportu zajistí bezpečnost a pohodlí. Zejména v případě, že s bruslením teprve začínáte nebo vybíráte brusle pro své děti, doporučujeme zajistit spolu s nimi i chrániče na brusle nebo přilbu.

chrániče na brusle
Chrániče na brusle Spokey

Výběr správných inline bruslí pro začátečníky, mírně pokročilé nebo zkušené bruslaře může být někdy obtížným úkolem. Řiďte se naším návodem a vyberte si z nabídky Outdoorlive.cz takové kolečkové brusle, které naplní vaše potřeby a přinesou vám zaručenou kvalitu a pohodlí.

Tagy:
Autor článku

Ján Rybárik

Outdoorový nadšenec, který se sportu a horám věnuje od dospívání. Cosi už si zažil a prošel. Turistika mu nabízí možnost přemýšlet v přírodě, a proto patří mezi jeho nejoblíbenější outdoorové aktivity. Kromě turistiky si jej však získalo i lezení a skialpinismus. Vyrůstal v Dolném Kubíně, kam se rád vrací na své turistické pochůzky do nedalekých Tater nebo jeho srdeční Malé Fatry. Jeho nejoblíbenějším (i když ne nejvyšším) výstupem je túra na druhý nejvyšší vrch rakouských Alp Wildspitze.

Produkty z článku

-40%
Dámské kolečkové brusle Spokey PRETO

Momentálně vyprodáno

1 349
-40%
Pánské kolečkové brusle Spokey PRETO

Momentálně vyprodáno

1 349
549
2 859
3 654
1 635
337