Už jsou tady! Nové kolekce exkluzivních značek Dynafit, Karpos a Salewa.

Paddleboardy a nafukovací čluny: Bavte se toto léto na vodě

Vlna zmena pozadia

Když přijde letní období, přirozeně nás to táhne k vodě. Čas u vody si však můžeme kromě koupání a opalování užít i jinak. Stále více popularity si získávají vodní sporty jako paddleboardy a nafukovací čluny. Proč se vyplatí vyzkoušet tyto zábavné vodní aktivity a jak si vybrat paddleboard nebo nafukovací člun?

Co jsou paddleboardy a proč je vyzkoušet?

Paddleboarding je jedním z nejoblíbenějších vodních sportů. Díky němu si procvičíte celé tělo a zažijete příjemný relax ve středu vody. Nejpopulárnějším typem paddleboardu jsou dnes nafukovací SUP desky (stand-up paddle). Tyto nafukovací paddleboardy jsou vyrobeny z odolného PVC s technologií pro vytvoření vzduchového jádra. Po nafouknutí pumpou jsou pevné a stabilní. Navíc jsou přenosné, odolné a zvládnou i drsné vodní prostředí.

Stand up paddleboarding je určen pro lidi všech věkových kategorií a zvládne jej opravdu každý. Široká plocha ke stání pomáhá udržet desku rovně na vodě a vyžaduje jen trochu cviku, abyste se desku naučili ovládat. Navíc se jedná o skvělé cvičení, které posiluje vaše břišní svaly, zádové svaly, nohy i ramena.

Dalším benefitem, který poskytují nafukovací paddleboardy, je jejich snadné uskladnění. Po jejich použití je stačí snadno vyfouknout, srolovat a odložit.

Jak si vybrat paddleboard?

Nalezení správného paddleboardu může být prvním krokem k úspěchu, který vám zaručí zábavné a výjimečné zážitky.

Paddleboardy naleznete v různých délkách, šířkách, tloušťkách a konstrukcích. Před výběrem požadovaného typu paddleboardu nejprve zvažte dvě věci: hmotnost a šířku. Většina desek uvádí nosnost, takže víte, kolik unese. Dalším faktorem, který ovlivňuje stabilitu, je šířka desky. Čím je deska širší, tím bude stabilnější. Užší deska je zase schopna dosahovat vyšší rychlosti.

Vyberte si ze široké nabídky paddleboardů a výbavy

Chcete-li si vyzkoušet tuto zábavnou vodní aktivitu, vyberte si ze široké nabídky paddleboardů, které u nás naleznete. Kromě samotných paddleboardů u nás dostanete také potřebné příslušenství, jako například klasické i elektrické pumpy na paddleboardy, ale také bezpečnostní záchranné vesty, které se při vodních aktivitách sejdou.

Oblíbené značky paddleboardů

Na trhu můžete nalézt různé značky paddleboardů, přičemž mezi oblíbené a často vyhledávané patří například Aqua Marina, Hydro Force nebo Zray. Jedná se o produkty vysoké kvality, které zajišťují stabilitu i v neklidné vodě.

Vyzkoušejte i nafukovací čluny

Neláká vás paddleboarding? V tom případě pro vás může být tou pravou možností nafukovací člun. Chcete-li se s ostatními podělit o zážitky z vody nebo nerušeně odpočívat a chytat ryby uprostřed jezera, nafukovací člun vás dostane.

Nafukovací člun je lehký, zkonstruovaný z flexibilních hadic, které obsahují stlačený plyn. Roury jsou vyrobeny z pogumovaných syntetických tkanin, jako je PVC a polyuretan.

Nafukovací čluny jsou určeny pro rekreační využití a nabízí snadné skladování. Díky tomu jsou skvělou volbou pro kempery na letní rekreaci u jezera a plavby po řece. Nejenže jsou cenově výhodné, ale nabízí také výkon a spolehlivost.

Pokud tedy raději preferujete klidný odpočinek uprostřed jezera ve společnosti vašich nejbližších, prohlédněte si nabídku nafukovacích člunů.

Člun nebo nafukovací kajak? Záleží, do jakých vod se vydáte

Při rozhodování mezi člunem nebo kajakem byste se měli zaměřit na jeho účel. Pokud hledáte plavidlo na zpestření chvil na dovolené nebo na přehradě v okolí, bude vám stačit celonafukovací model. Pokud se však chystáte na náročnější a adrenalinovější aktivity, jako například splav divokých řek, měli byste se podívat po modelech jako kajaky či kánoe.

Nafukovací člun s motorem nebo bez? V čem se liší?

Stejně jako při rozhodování mezi člunem a nafukovacím kajakem, i volba člunu s motorem nebo bez závisí na tom, na co člun chcete používat. Pokud se chystáte na malou vodní plochu a hledáte jen jednoduchou formu relaxu, bude vám stačit obyčejný nafukovací člun bez motoru. Pokud ale toužíte po překonávání větších vzdáleností v náročnějších podmínkách, pořiďte si spolu s člunem i elektrický motor.

Výběr člunu podle počtu osob

Počet osob je také důležitým faktorem při výběru správného člunu na vaše dobrodružství. Všímejte si dobře nosnosti, kterou zvládne plavidlo unést, a nezapomeňte kromě váhy osob počítat i s váhou nákladu, který si s sebou vezmete.

Nafukovací člun pro 2 osoby

Pro dvě osoby by vám měl stačit člun s maximální nosností 185-200 kg. Vybrat si můžete například tento nafukovací člun s motorem, který je ideální do klidné vody či zátoky a na vodě je velice pohodlný a bezpečný

Nafukovací člun pro 4 osoby

Čluny pro 3 až 4 osoby by měly mít nosnost kolem 380 kg. Unesou tak tři dospělé s dítětem, nebo dva dospělé se dvěma dětmi. Vhodnou volbou může být například člun Aqua Marina Classic, který disponuje velkým prostorem a nabízí skvělý výkon.

Skladování a údržba výbavy pro vodní sporty

Nezapomeňte ani na důkladnou péči o vaši vodní výbavu. Po použití člunu nebo paddleboardu jej dobře omyjte od kamínků, písku a jiných nečistot, které by mohly způsobit problémy při skládání. Své plavidlo skladujte na místě, kde se k němu nedostanou hlodavci, kteří by ho mohli rozkousat a tím poškodit.

Bavte se na vodě

Užijte si léto a vodu naplno a proměňte vaše chvíle u vody na nezapomenutelné zážitky. Na Outdoorlive CZ naleznete vše, co k tomu potřebujete.

Autor článku

Outdoor Live

Outdoorlive.cz je moderní rychle rostoucí e-shop, jehož hlavním a nejdůležitějším cílem je poskytnout široký výběr sportovního oblečení, obuvi a příslušenství.